SALA B

Agenda Sali

09:22 Otwarcie konferencji

10:00 - 11:00 Bądź leniwy - pisz testy! - Grzegorz Kocjan

Abstrakt prezentacji

Niemal każdy programista z którym rozmawiałem chciałby programować w TDD, jednak tylko nieliczni faktycznie to robią. Na szczęście pisanie testów jest już standardem, ale jeśli robisz to na końcu implementacji to zwyczajnie marnujesz czas. Pora to naprawić! Opowiem Ci historię dwóch zadań. Do pierwszego podszedłem w tradycyjny, pracowity sposób. Faktycznie bardzo się napracowałem, ale efektów długo nie było widać. Marnowałem czas nie pisząc testów. W drugim stwierdziłem, że nie chce mi się już tak ciężko pracować. Zastanowiłem się przez chwilę i nie tylko się nie narobiłem, ale też miałem dużą satysfakcję z osiągniętych wyników. Po prezentacji wyjdziesz z przekonaniem, że wszystko da się przetestować. Będziesz chciał być sprytnym programistą, który najpierw pisze testy, a dopiero później kod.

11:00 - 11:30 Przerwa na kontakt z Wystawcami

11:30 - 12:30 Jak stworzyć potwora w Django i DRF - Karol Sikora

Abstrakt prezentacji

Każdy za pewne widział, albo zna z opowiadań taką tragedie w 3 aktach: · mam super pomysł, weźmy na szybko Django, DRF, lecimy z kodem i robimy biznes! · (rok później) eeeej! to działa! szybko nowe ficzery, inwestorzy czekają! · (3 lata później) ups, tego projektu nie da się dalej rozwijać... Podczas tej prelekcji postaram się pokazać jak niektóre rozwiązania popularne w ekosystemie Django+DRF, które początkowo wydaja się atrakcyjne i przyspieszają pracę, z czasem stają się koszmarem. Porozmawiamy również o dobrych i złych praktykach programistycznych które mają wpływ na utrzymanie projektów w perspektywie lat. Do tego garść praktycznych porad co można zrobić zamiast załamania rąk i złożenia wypowiedzenia z takim projektem i nie osiwieć.

12:30 - 13:00 Przerwa na kontakt z Wystawcami

13:00 - 14:00 Bezpieczna deserializacja - Mikołaj Pietrek

Abstrakt prezentacji

Podczas wystąpienia zostaną omówione niebezpieczeństwa związane z nieprawidłowym wykorzystaniem modułu 'pickle' oraz najważniejsze metody przeciwdziałania zagrożeniom.

14:00 - 15:00 Długa przerwa na kontakt z Wystawcami

15:00 - 16:00 Architektura w Web Scrapingu - Kamil Kwapisz

Abstrakt prezentacji

Przedstawię wam jeden z najbardziej popularnych algorytmów heurstycznych - algorytm genetyczny. Wyjaśnię wam analogie między jego kolejnymi krokami, a procesem ewolucji w świecie przyrody. Następnie omówimy jego implementację w jęzku Python i przetestujemy go na wygenerowanym przez nas problemie plecakowym.

16:00 - 16:30 Przerwa na kontakt z Wystawcami

16:30 - 17:30 Analiza logów i danych telemetrycznych za pomocą Spark w Synapse - Jakub Wawrzyniak

Abstrakt prezentacji

Analiza logów i danych telemetrycznych jeszcze nigdy nie była prostsza. W trakcie sesji przedstawię koncepcję i podejście do analizy logów i danych telemetrycznych oferowane natywnie przez Spark. Całość podparta praktycznymi przykładami z wykorzystaniem nowoczesnej platformy Azure Synapse Analytics.